Nasze realizacje

Jak działać to z rozmachem

Dla klienta z branży alkoholowej, który buduje nowoczesną fabrykę niedaleko Lublina, organizowaliśmy dostawę ponadgabarytowych urządzeń stanowiących niezbędną część infrastruktury przyszłej linii produkcyjnej.

Rolą Smart Cargo Solutions było sprawne i kompleksowe przygotowanie transferu wielkoformatowych elementów z Indii oraz Niemiec do Polski.

Pierwsza część projektu obejmowała dostawę kompletu podzespołów z Indii. Najpierw przetransportowaliśmy je częściowo wyczarterowanym statkiem do portu w Antwerpii, a stąd drogą lądową dostarczyliśmy je w kilku zestawach na budowę klienta.

Największym wyzwaniem nie były jednak gabaryty, co konieczność synchronizacji odbioru od dostawcy, operacje załadunkowe w porcie w Indiach oraz w belgijskiej Antwerpii, a potem zorganizowanie sprawnego przeładunku ze statku bezpośrednio na samochody. Wisienką na torcie był transport drogowy do Polski w asyście pilotów. Dzięki wysiłkowi zespołu Smart Cargo Solutions cała operacja przebiegła bezproblemowo i bezbłędnie.

Druga część projektu dotyczyła przewiezienia od dostawcy z Niemiec ponadgabarytowej suszarni razem z osprzętem elektronicznym i mechanicznym. Czy było łatwo? Cóż, tylko osprzęt wypełnił ładownie aż dziesięciu samochodów ciężarowych, jednak rzeczywistym wyzwaniem była sama suszarnia – ten przewożony w jednym kawałku element to 85 ton wagi oraz ponad 4 metry wysokości i szerokości.

Taki ładunek wymagał zaprojektowania specjalnej podstawy do transportu. Konstrukcja musiała umożliwiać przejazd pod mostami, a przy tym być odpowiednio wytrzymała, by poradzić sobie z wagą suszarni. Nasi eksperci techniczni wywiązali się z tego zadania bezbłędnie.

Gabaryty i waga przewożonego elementu powodowały, że szczególne znaczenie miało precyzyjne wyznaczenie odpowiedniej trasy przejazdu. Punktami potencjalnie niebezpiecznymi były mosty i wiadukty, pod którymi należało zmieścić platformę z ładunkiem, a także różne skrzyżowania na całej trasie. Po dokładnej analizie możliwości przejazdu oraz optymalizacji kosztów przewozu musieliśmy dodatkowo uzyskać stosowne pozwolenia na przejazd przez wszystkie landy w Niemczech i gminy w Polsce.

Sam transport, któremu na całej kilkusetkilometrowej trasie towarzyszyły samochody z pilotami, trwał cztery doby. Wynikało to z faktu, że taki ładunek może poruszać się tylko nocą, gdyż w czasie przejazdu de facto blokuje całą jezdnię, nawet na autostradzie. Dzięki właściwej organizacji wszystko poszło niezwykle sprawnie i przed czasem udało nam się dostarczyć suszarnię na budowę.

Z dumą dzielimy się z Państwem historią naszego sukcesu. To była naprawdę duża rzecz! Duża gabarytowo i organizacyjnie, ale także przynosząca mnóstwo satysfakcji z dobrze zrealizowanego zlecenia, które zdecydowanie wykracza poza standardy. Chętnie podejmiemy się takiego wyzwania po raz kolejny, a nasza wiedza i usługi są do Państwa dyspozycji.

 

Zaufali nam