Blog

Najnowsze wiadomości z rynku.

aktualności

Święta Jesieni w Chinach już za nami. Rynek powoli zaczyna wchodzić w końcową fazę roku. Dla importerów oznacza to trudniejszą dostępność miejsc oraz dynamiczne zmiany stawek.

Zgodnie z danymi podawanymi przez IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) popyt na przewozy lotnicze pozostaje w tyle względem np. transportu kontenerowego. Patrząc w przyszłość, przy słabych perspektywach dla lotniczego ruchu pasażerskiego, pozostaje niepewne, czy przewoźnicy będą w stanie zagwarantować odpowiednią ilość miejsca w nadchodzących tygodniach, co z pewnością odbije się na wysokości stawek.

Dodatkowo sezon zimowy jest dla linii lotniczych zazwyczaj słabszym okresem, mają one nieuniknione koszty stałe, a i klienci, jeśli mogą, chętniej decydują się na transport morski lub kolejowy.Wszystkie te aspekty powodują, że już teraz linie lotnicze informują nas o nadchodzących wzrostach w cenach frachtów.

Również armatorzy morscy oraz kolejowi sukcesywnie podnoszą swoje ceny usług. Przewidujemy, że do końca roku taki trend zostanie utrzymany w każdej gałęzi transportu.

Dla firm spedycyjnych końcówka roku oznacza wzmożony okres pracy – SMART Cargo Solutions zachęca swoich Klientów do planowania wysyłki towaru wcześniej, aby zoptymalizować koszty jak i terminy dostaw.

Zaufali nam